Плюси і мінуси встановлення системи водоочистки в будинку

Вода – джерело життя на нашій планеті, її якість дуже впливає на наше здоров’я, побут. Однак, рідина, яка тече з наших кранів, не завжди має цілющі властивості: шкідливі домішки, хвороботворні мікроорганізми, бруд є і у воді з загального водогону, і в колодязях, і в свердловинах. Тому очистка води – важливий пункт у забезпеченні здоров’я та комфортного побуту наших родин.

Що забруднює воду?

Водоочищення спрямоване не на повну очистку води, а на відфільтрування лише шкідливих домішок. Їх поділяють на такі види:

  • Хімічні – вміст різноманітних сполук, які негативно впливають на життєдіяльність організму. Вони бувають органічними (пестициди, гербіциди, феноли), неорганічними (солі важких металів, кислоти, луги), змінюють кислотно-лужний баланс, відкладаються в органах і порушують їх роботу.
  • Біологічні – бактерії, віруси, гриби і їх спори тощо.
  • Радіоактивні – речовини, які вивільняються внаслідок аварій на об’єктах атомної енергетики, незаконного зливу відходів. Можуть накопичуватись в організмі, викликати мутацію клітин, онкологічні захворювання тощо.
  • Механічне – домішки, такі як мул, пісок, сміття. Цей вид забруднення найлегше побачити неозброєним оком, тому, зазвичай таку воду не використовують для пиття, приготування їжі, але вона завдає побутових незручностей.

Вода з більшості джерел в нашій країні містить ті чи інші домішки, тому перед вживання її обов’язково потрібно фільтрувати з допомогою систем водоочистки.

Способи очищення води в побуті

Перш ніж визначитись зі способом, який підійде для очищення води, потрібно визначити, які саме забруднення у ній містяться. Такий аналіз може провести тільки спеціалізована лабораторія. При чому, важливо, щоб проби були взяті правильно і в правильному обсязі, а вода для аналізу не зберігалася тривалий час (допустимий часовий проміжок зберігання від 12 до 72 годин, залежно від ступеня забруднення).

Після проведення аналізу стає відомо, від чого саме потрібно очищати і який метод очищення води буде найбільш доцільним: іонізація, адсорбція вугільним фільтром, ультрафільтрація, зворотний осмос.  У побуті використовують кілька видів фільтрів для очищення води, вони різняться і за принципом дії, і за конструкцією, і за якістю очистки.

Фільтр-глек

Глеки – найбільш популярний та дешевий фільтр для води, його ціна стартує від кількох сотень гривень. Вони прості у користування, однак ефективність такого очищення викликає сумніви. Воду наливають у верхній резервуар глека, вона проходить через фільтр і потрапляє у нижній резервуар, звідки її вже можна наливати та використовувати для пиття, приготування їжі. Такий спосіб фільтрації дозволяє очистити воду від механічних забруднень, прибрати запах і присмак хлору (коли йдеться про воду із загального водогону). Однак таке водоочищення для дому має і багато недоліків:

  • У воді залишається значна частина хімічних домішок;
  • Обсяг очищеної рідини не великий – кілька літрів;
  • Біологічні забруднення теж не зникають;
  • Картридж потрібно міняти часто (кожні 2-4 тижні), а якщо цього не робити з часом фільтр почне насичувати воду усіма тими домішками, які раніше відфільтрував.

Найбільш доцільне використання фільтра-глека – у подорожі, на дачі чи в інших місцях, де неможливо забезпечити більш якісну очистку.

Фільтр-насадка

Спеціальна насадка на кран розрахована першочергово для відсіювання механічних забруднень (піску, іржі, бруду тощо). Вона досить компактна і зручна у використанні, але її встановлення доцільне тільки тоді, коли аналіз води в Рівному чи інших населених пунктах, показав, що по хімічних, біологічних, радіаційних показниках усе в межах норми, що трапляється дуже рідко.

Фільтр-насадку для очищення води для будинку можна використовувати також разом із іншими очисними системами, які попередньо відфільтровують шкідливі сполуки, бактерії, віруси.

 

Проточний фільтр

Цей вид фільтрів має вигляд колби, яка монтується на трубу водовідведення. Найпоширеніша сфера використання таких фільтрів для води в Рівному та інших містах – підготовка води для побутової техніки. Їх розміщують перед котлами, пральними та посудомийними машинами, щоб мінімізувати утворення накипу на нагрівальних елементах і продовжити їх строк служби. Слід зауважити, що наповнення колиби буває різним, тому вони можуть очищати воду від різних забруднень (піску, сміття, солей жорсткості, хлору, заліза тощо). Також система очищення води проточного типу може складатися з двох-трьох колб з різними видами фільтрації, що дозволяє забезпечити вищу якість води. Однак не треба забувати вчасно міняти наповнення колб.

Усі перераховані вище методи очистки тільки частково відсіюють шкідливі домішки, тому для якісного водоочищення для приватного будинку чи квартири рекомендують використовувати більш ефективні та сучасні системи.

Фільтр зі зворотнім осмосом – чиста вода і запорука здоров’я

Ключовий елемент системи очищення води зі зворотнім осмосом для квартири чи дому – мембрана. Завдяки різниці тиску вода проходить через напівпроникну мембрану, а домішки відсіюються. Така система може складатися з одного або кількох фільтрів і не лише відсіювати забруднення, а й підтримувати оптимальний рівень мінералізації, адже, як уже ми раніше згадували, надмірно очищена вода теж шкідлива для людини.

Fill out this field
Please enter a valid email address.
Fill out this field
Menu